Jak ulevit unaveným a těžkým nohám

Dlouhé stání nebo sezení bez protažení, fyzická námaha, zdlouhavé cestování – to vše dává zabrat dolním končetinám. Při nadměrné zátěži nohu často dochází ke zhoršení proudění lymfy a tato tkáňová tekutina se hromadí v oblasti kotníků a lýtek. Důsledkem toho se mohou tvořit otoky a nepříjemný pocit těžkých nohou.

Na únavu a otoky končetin či vznik drobných venektázií (rozšířených žilek) má vliv kromě špatně fungujícího lymfatického systému i zhoršený krevní oběh. Pokud se tento problém neřeší, může v pozdějším věku dojít ke vzniku bércového vředu.

Co je lymfa

Lymfa je míza, která vzniká ve většině orgánů a je z nich odváděna lymfatickými cévami zpět do krve. Tvoří se z tkáňového moku, který vzniká z krve, obklopuje buňky a zabezpečuje jejich výživu. Je to tekutina, která tvoří základní součást obraného systému organizmu. Lymfatické cévy představují v těle alternativní systém proudění tekutin, v mnohém paralelní k systému krevnímu. Jejich úkolem je sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Nefunguje-li lymfatický systém správně, vytváří se nejen otoky,ale v konečném důsledku je i vážně ohrožena celková imunita těla.

Laboratoře GERnétic nabízejí jako okamžitou pomoc vysoce účinné produkty, které vedou ke zlepšení lymfatického a zároveň cévního systému.

Tonikum Lympho je vynikající přípravek určený k ošetření dolních končetin právě při řešení celulitidy a ošetření cévního systému. (otoky nohou, popraskané žilky, křečové žíly). Často se jejich účinků využívá při zeštíhlování. Přípravek se aplikuje 2x denně (v případě dlouhých cest i častěji) na celou končetinu od chodidel vzhůru. Aktivní látky vyrobené nejmodernější technologií a specificky upravené přípravky z rostlin (indický kaštan, ženšen, mořské řasy) pronikají rychle do nejhlubších vrstev kůže. Na povrchu pokožky podporují mikrocirkulaci kůže a vyvolávají lehké prokrvení (usnadňují přívod živin a odvod toxických látek), v hlubších vrstvách působí na urychlení toku lymfy, zamezují jejímu městnání a hromadění. Tyto účinky přinášejí končetinám téměř okamžitou úlevu a osvěžení. Otoky mizí, odpadní látky jsou odvedeny do krevního toku a postupně vyloučeny těla pryč. Příznivě působí i relaxační a stimulační účinky produktu, které uvolní a povzbudí celý organizmus.

Přípravek Lympho si získal mnoho spokojených zákazníků – především v letním období. Jeho účinky dovedou velmi zpříjemnit chvíle při cestování, navíc udržují pokožku hladkou a jemnou. Je možné ho využít i při ošetření očního okolí. Po přiložení tampónu navlhčeného v toniku, dochází v pokožce k lymfatické drenáži, která odstraňuje otoky a zamezuje jejich vzniku.

lympho-1

Chceme-li příjemný pocit a výsledný efekt ještě umocnit, doporučujeme po vstřebání aplikovat krém Vasco Artera.

Vasco Artera

Speciální tělový krém nanášíme po vstřebání tonika Lympho od chodidel k pasu dlouhými tahy a mírným tlakem roztíráme do úplného vstřebání. Soustředíme se nejvíce na postižená místa. Na břiše aplikujeme krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. Přípravek má zvláčňujíc účinky na stěny vlásečnic, žil a artérií, rozkládá zbytky starých buněk, podporuje přirozené oddělování vody a její vylučování, zmírňuje otoky kotníků a bérců. Při pravidelném používání přináší nohám pocit lehkosti, nepříjemné hrbolky se vypnou, kůže je opět hebká a hladká.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest