Kraniosakrální terapie

 

Kraniosakrální tearpie (CST, kraniosakrální biodynamika) je terapeutická technika, která pracuje s rytmem mozkomíšního moku. Jeho projevem jsou jemné rytmické pohyby, které jako vlny procházejí každou buňkou, každým orgánem, svalem i kostí našeho těla. Tyto pohyby a rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, stejně tak je možné vnímat i proudění energií a tekutin v těle. Pokud je proudění plynulé a silné a pohyby jsou pravidelné, je v těle udržována vitální energie a zdraví.

Kraniosakrální tearpie využívá a podporuje schopnost těla k vlastnímu nalezení rovnováhy a zdraví. Vychází z toho, že naše tělo je inteligentní systém, který se neustále snaží dosáhnout stavu rovnováhy, a že životní síla a zdraví jsou v jeho základu neustále přítomny a pokud je jim dána možnost, projeví se. Terapeut dává během ošetření prostor pro obnovení harmonického plynutí tekutin a energií v těle, a tím podporuje přirozené rozpouštění jeho blokád a snaží se nastartovat regenerační schopnosti, které jsou organismu vlastní. Během terapie a po ní se v organismu uvolňuje nahromaděné napětí a zahajují se hluboké regenerační a ozdravné procesy.

Terapie se provádí jemným přikládáním rukou na tělo klienta a má většinou podobu příjemného a hlubokého odpočinku. Během ošetření je klient oblečený, leží na masážním lehátku a relaxuje. Pokud si to dovolí, může se dostat do stavu velmi hluboké relaxace, kdy se zastaví jeho mysl, on se spojí sám se sebou, se svou podstatou, se svým zdrojem, a jeho prožitky jsou pak velmi hluboké a může se dostat k tématům, které jsou v jeho životě zásadní.

Terapeut je vědomým průvodcem, který se napojí na kraniosakrální rytmus těla klienta, na jeho „dech života“ a dává tělu klienta podporu a prostor, aby si řídilo své uzdravování samo. Probíhající samoléčebné procesy vnímá klient jako teplo, chlad, záškuby, brnění, pohyby svalů, tlak, tah apod.

Záběr kraniosakrální terapie je velmi široký a dotýká se jak úrovně fyzické tak i duševní a duchovní. Kraniosakrální rytmus je spojen s naší nejhlubší životní energií a s jeho pomocí je možné ovlivňovat potíže fyzické (např. bolesti hlavy, bolesti páteře, postúrazové symptomy apod.), psychosomatické (stres, poruchy spánku, poruchy koncentrace a učení, poruchy trávení, poruchy hormonálního a imunitního systému) i zpracování emocionálních traumat.

Popis: Cena: Terapeut:
Kraniosakrální terapie 1.5 – 2h 1000,- Kč Jana Koutná
Objednat se